Kim jest Remigiusz Mróz?

Remigiusz Mróz to urodzony 15 stycznia 1987 roku, z wykształcenia prawnik, a obecnie jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy, autor wielu bardzo popularnych kryminałów. Jest również laureatem Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru z 2016 roku za powieść Kasacja

Bezsprzecznie, Mróz to jeden z najważniejszych ludzi w dzisiejszym świecie polskiej literatury. Po tym jak zekranizowana została jego pierwsza książka pod tytułem Chyłka, która opowiadała o przygodach bezkompromisowej i zawziętej mecenas Joanny Chyłki, której aplikantem i późniejszym partnerem życiowym jest Zordon, czyli Kordian Oryński.  Książka, która w wersji papierowej posiada kilkanaście części serii, doczekała się pięciu części zekranizowanych na małym ekranie.  

O czym opowiada książka Behawiorysta?

Centralną postacią tej książki jest prokurator Gerard Erling. Jest on indywidualistą i perfekcjonistą. W życiu prywatnym jest mężem dużo młodszej od siebie kobiety o imieniu Regina. Ma również syna o imieniu Emil. Po drugiej strony barykady jest bardzo niebezpieczny i groźny Horst Zeiger. On tak samo jak Erling jest perfekcjonistą i swoje wszystkie zbrodnie planuje w bardzo detaliczny sposób, tak aby pozostać nieuchwytnym dla policji i prokuratury. Pewnego dnia planuje on postać społeczność przed poważnym dylematem. Swój problem badawczy, przede wszystkim opiera na tak zwanym dylemacie wagonika. Ostatecznie Zeiger zostaje aresztowany przez policję, jednak nie chcę współpracować z organami ścigani, a jedyną osobą, z którą chcę rozmawiać jest właśnie Erling. W późniejszym czasie wchodzi z prokuratorem w bardzo niebezpieczną grę, która stanowi zagrożenie nie tylko dla niego, ale również dla rodziny prokuratora. 

Ekranizacja serialowa powieści Behawiorysta

W ostatnim czasie na platformie Player ukazał się kolejna zekranizowana powieść autorstwa Mroza pod tytułem Behawiorysta. W roli głównej w tym serialu wcielił się bardzo doświadczony i utytułowany aktor Robert Więckiewicz, z kolei w roli czarnego charakteru wciela się młody oraz utalentowany aktor Krystian Pesta. Serial jest bardzo interesujący od samego początku i opowiada o historii walki policjantów i prokuratura, z zamaskowanym przestępcą, która za pośrednictwem Internetu nagrywa swoje morderstwa. Oprócz Pesty i Więckiewicza w serialu wystąpili Katarzyna Dąbrowska, Mirosław Haniszewski, Magdalena Czerwińska oraz Maria Sobocińska. 

Pierwszy sezon serialu cieszył się dużą popularnością, jednak wciąż nie wiadomo czy powstanie drugim sezon tego serialu.