Remigiusz Mróz to polski autor, którego prawdopodobnie nikomu nie trzeba przedstawiać. Pisarz ten od lat działa na rodzimym rynku wydawniczym i znany jest z niezwykle efektywnego tempa wydawania kolejnych książek. Jednak to dopiero seria kryminalna o Joannie Chyłce sprawiła, że o Mrozie zaczęło mówić się coraz więcej. To pisarz, który specjalizuje się w książkach gatunkowych, szczególnie opowieściach kryminalnych, sensacyjnych oraz thrillerach. Warto jednak zaznaczyć, że od czasu do czasu wydaje i książki science fiction. Jego najnowszą powieścią jest behawiorysta. Książka ta otwiera kolejną serię kryminałów pod tytułem Gerard Edling. 

Kim jest główny bohater?

W Behawioryście Remigiusz Mróz raz jeszcze postawił na bohatera z branży sądowniczo-prawniczej. Tym razem mamy do czynienia z byłym prokuratorem, który w nie do końca wyjaśnionych okolicznościach został zwolniony z pracy. Otrzymał też dożywotni zakaz wykonywania zawodu. Dochodzi jednak do brutalnych wydarzeń. Tajemniczy zamachowiec przejmuje okoliczne przedszkole i szantażuje policję, że zabije znajdujące się w nim dzieci oraz cały personel. Co dziwniejsze, terrorysta nie ma żadnych żądań i niczego nie oczekuje. Nikt nie wie, jak się zachować oraz jaki następny krok podjąć.

Komunikacja niewerbalna

Byli współpracownicy Gerarda proszą go o to, aby przyjrzał się sprawie. Mężczyzna poza tym, że pracował wcześniej jako prokurator, jest też specjalistą od komunikacji niewerbalnej. To jest, potrafi czytać mowę ciała i na jej podstawie przewidywać dalsze kroki takiej osoby. Behawiorysta (www.taniaksiazka.pl) to jedna z lepszych książek Remigiusza Mroza. Autor w świetny i wyraźnie zrównoważony sposób łączy typową powieść sensacyjną z rasowym kryminałem. Warto zaznaczyć, że jest to dopiero pierwsza część serii o Gerardzie Edlingu, która stanowi swoiste wprowadzenie. Poznajemy głównych bohaterów, łączące ich więzi oraz zaznajamiamy się z wątkami, które będą rozbudowywane w kolejnych tomach. Jeśli ktoś chciałby rozpocząć swoją przygodę z prozą Mroza, to powinien to zrobić właśnie od Behawiorysty. 

Behawiorysta autorstwa Remigiusza Mroza to:

– pierwsza część cyklu pod tytułem Gerard Edling,

– seria kryminalna z wątkami sensacyjnymi,

– rasowy thriller, który nieustannie trzyma w napięciu,

– zamachy, tajemnicze śledztwa i groźni przestępcy,

– zaskakujące zwroty akcji,

– rozwiązania łamigłówek, których trudno się domyślić,

– w roli głównej były prokurator,

– dużo ciekawostek na temat komunikacji niewerbalnej.